fbpx

Aktualności

Adam Bujak
Adam Bujak1 month ago
Kraków
Spektakl Kurka Wodna Stanisława I. Witkiewicza w inscenizacji Tadeusza Kantora w Cricot 2.
1968 r.

(Jeden z najważniejszych światowych teatrów eksperymentalnych, założony przez Tadeusza Kantora i Marię Jaremę działający w latach 1955–1991 w Krakowie.)
Cricoteka
Tadeusz Kantor
Adam Bujak
Adam Bujak2 months ago
Wydawnictwo Biały Kruk wraz z Autorami i Polską Fundacją Humanistyczną im. Wincentego Kadłubka tegorocznymi laureatami Nagrody FENIKS❗

Nagrodę Główną FENIKS Złoty otrzymał Adam Bujak, fotograf papieża Jana Pawła II, w uznaniu dorobku życiowego i zawodowego wybitnego artysty oraz niezłomnego patrioty i kreatywnego twórcy, autora 150 książek wydanych w Polsce i zagranicą, a także wiernego towarzysza pontyfikatu wielkiego Papieża Polaka, św. Jana Pawła II.

Serdecznie gratulacje dla całego zespołu wydawnictwa Biały Kruk oraz dla naszych wybitnych Autorów! 👇
Adam Bujak
Adam Bujak3 months ago
„Tajemnice Ziemi Świętej” - najnowsze, długo oczekiwane wydanie bestsellerowego albumu Adama Bujaka.❗📖

Dwa tysiące lat temu wzdłuż spalonych słońcem szlaków Samarii, Galilei i Judei wędrował Chrystus, roztaczając wokół siebie aurę świętości i tajemnicy. Dziś te same ścieżki przemierzają dwaj artyści: Adam Bujak i Marek Skwarnicki.

Książka, będąca efektem owych podróży, to nie tylko zbiór zdjęć i wierszy, ale raczej mistyczna relacja, w której słowo splata się z obrazem, a obraz z modlitwą. To jakby wędrówka przez tajemnice różańcowe, gdzie każda strona, każde zdjęcie, każde słowo przypomina o kolejnym etapie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Poprzez te tajemnice czytelnik jest zaproszony do refleksji nad własnym życiem i relacją z Bogiem w świetle Bożego objawienia w historii zbawienia. Ich odkrycie staje się drogą do głębszego zrozumienia planu Bożego dla każdego człowieka.

Książkę można zakupić przez naszą stronę 👉 https://bialykruk.pl/wydarzenia/odkrywanie-tajemnic-ziemi-swietej-najnowsze-dlugo-oczekiwane-wydanie-bestsellerowego-albumu-adama-bujaka-

Adam Bujak
Adam Bujak
Adam Bujak4 months ago
Władysław Hasior przed swoją pracownią w Zakopanem. 1973 rok.
Adam Bujak
Adam Bujak5 months ago
Wawel, Krakow, Poland
Moi drodzy. Życzę wszystkim jak najwięcej pozytywnych, inspirujących i radosnych wydarzeń w 2024 roku. Błogosławieństwa Bożego i nadzieję na lepsze jutro.
Adam Bujak
Adam Bujak5 months ago
W tym trudnym czasie wojny, warto sobie przypomnieć, to szczególne miejsce narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Święta noc w Betlejem pozostała w tym roku cicha.