fbpx

Aktualności

Adam Bujak
Adam Bujak jest w: Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz.
Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

August Kowalczyk (ur. 1921, zm. 2012) , polski aktor.
Przez dwa lata był więźniem KL Auschwitz, gdzie otrzymał numer 6804.

Zdjęcie wykonałem w 2009 roku w celi śmierci nr. 20, blok jedenasty. Trzy metry od ściany straceń.
W tej celi August Kowalczyk siedział 81 lat temu i słyszał jak przez cały dzień rozstrzeliwano Polaków, liczył zabitych, nie mógł nic widzieć ponieważ okienko zakrywała blacha.
Adam Bujak
Adam Bujak
W 1991 roku, wydałem jeden z moich najważniejszych albumów pt. "Tysiąc lat chrztu Rusi" wyd. Sport i Turystyka. Prof. Nowosielski napisałem do niego wstęp, lecz wydawnictwo, nie wydało zgody na zamieszczenie tego tekstu, czego do dzisiaj osobiście bardzo żałuję. Jednak mistrz Nowosielski był zachwycony albumem i w ramach podziękowania namalował dla mnie obraz klasztoru na Sołowkach, który sowieci zamienili na pierwszy wzorcowy łagier sowiecki założony przez Lenina. Cenną pamiątką jest dla mnie specjalna dedykacja umieszczona z tyłu na obrazie.

Rok 2023 został ustanowiony uchwałą Sejmu RP Rokiem Jerzego Nowosielskiego.
Adam Bujak
Adam Bujak jest w miejscowości Kraków.
Kraków
Wiosenne pozdrowienia.
Adam Bujak
Adam Bujak
11 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wegetarian.

W 1970 r fotografowałem rzeźnie krakowską i zobaczyłem potworne męki zwierząt, płacz i opór przed śmiercią. Od tego czasu nie wyobrażałem sobie, że mógłbym nadal spożywać mięso, chociaż używałem go w małych ilościach. To cierpienie udowodniło mi, że jedzenie mięsa nie jest potrzebne do ludzkiego życia. Jestem wegetarianinem od ponad 40 lat i jak na 80-latka stroniącego od sportu, cieszę się niezłym zdrowiem, dobrą kondycją i osobiście uważam, że to wpłynęło na ten stan.
Adam Bujak
Adam Bujak
Młody ja, Bieszczady i jazda na oklep...
Lata 70.
Adam Bujak
Adam Bujak
Papież Benedykt XVI pozostanie w mojej pamięci jako człowiek głębokiej wiary, człowiek Boży, wielki swoją skromnością i pokorą, jeden z największych intelektualistów.
Był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II i wielkim przyjacielem Polski.