fbpx

News

Adam Bujak
Adam Bujak
Dzisiaj, 11 czerwca o godz. 17:15 na antenie TVP Historia zostanie wyemitowany program „Ćwierć wieku z książką” o wydawnictwie Biały Kruk. Wraz z innymi autorami, będę gościem Anny Popek.
Serdecznie zapraszam.

https://bialykruk.pl/wydarzenia/zapraszamy-na-gale-25-lecia-wydawnictwa-bialy-kruk--cwierc-wieku-z-madra-i-piekna-ksiazka?fbclid=IwAR0VBSIu0B9m1niTzjjo5H0f7qovEBn-OJSXX3coosoPl4ji8s_jInLharA
Adam Bujak
Adam Bujak
Adam Bujak prezentuje swój najnowszy, monumentalny album pt. "Sanktuaria Polskie" 🙂

Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/sanktuaria-polskie
Adam Bujak
Adam Bujak
Tak 54.. lata temu pozdrawiałem z Krakowa.
fot. Stanisław Gawliński
Adam Bujak
Adam Bujak
Wielkie przeżycie prywatnej Drogi Krzyżowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na dachu Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
Wielka Sobota, 1987 r.
Adam Bujak
Adam Bujak
ARCYBRACTWO MĘKI PAŃSKIEJ (dawniej Arcybractwo Dobrej Śmierci). Założone w 1595 roku (na bazie średniowiecznych tradycji) miało wiele papieskich i królewskich przywilejów (m.in. prawo wykupu skazańców). W każdy piątek Wielkiego Postu można uczestniczyć w jego misteriach w kościele oo. Franciszkanów w Krakowie. A więcej o Arcybractwie: „Południk Café” - NIEDZIELA, 14 marca 2021, godz. 12:00 Radio Kraków (live także: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/)

Zdjęcia © Andrzej lisowski
Collage: Katarzyna Wierzba
Na zdjęciu (z lewej od góry) jesteśmy z zaprzyjaźnionym arcybratem Adamem Bujakiem, uznanym w świecie artystą fotografikiem, fotografem Jana Pawła II.

#ArcybractwoMękiPańskiej #misteria #AdamBujak #WielkiPost #Kraków #Poland #Małopolska #Franciszkanie #TheExplorersClubOddziałPolski #travel #40latwpodróży #ElżbietaAndrzejLisowscy #PołudnikiSzczęścia #MeridiansofHappiness
Adam Bujak
Adam Bujak
Członkowie Arcybractwa Męki Pańskiej noszą charakterystyczne czarne kaptury z wyciętymi otworami na oczy, które niekiedy budzą strach oraz kapy brackie. Podczas nabożeństwa niosą insygnia, na których są znaki męki Jezusa. Brat, który jest najdłużej członkiem Arcybractwa nosi krzyż. Dwaj najstarsi wiekiem bracia trzymają umieszczone na drewnianych laskach czaszki: męską i kobiecą i tylko oni mają odsłonięte twarze.